Історія

Історія Київського християнського університету почалась у жовтні 1992 року, коли місіонерська організація «PRO Mission Inc.» (США) отримала запрошення організувати факультет богослов’я в Академії сучасного знання (АСЗ, Росія). Президент цієї організації, доктор Джеймс Ірвін, доручив це завдання Анатолію Миколайовичу Ялошину.

У лютому 1993 року, після чотирьох місяців підготовки, на базі АСЗ був відкритий Російсько-американський християнський інститут (РАХІ). Серед його перших студентів були вихідці не тільки з Росії, але й із України та інших країн СНД.

Через два роки за запрошенням голови Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн-баптистів (ВСО ЄХБ) Коменданта Г.І., РАХІ був переведений в Київ і отримав назву «Українсько-американський християнський університет» (УАХУ). Необхідність у переїзд�� була викликана тим, що Україна потребувала кваліфікованих служителів і богословів, які могли б працювати викладачами, пасторами та місіонерами.

У вересні 1997 року, УАХУ отримав державну реєстрацію та отримав назву «Київський християнський університет» (КХУ), засновником якого є ВСО ЄХБ. Головою ради опікунів став Ялошин А.М., а ректором – Волосюк С.І.

У 1999 році КХУ переїхав на нове місце, реконструювавши три придбані будівлі. Це дало можливість збільшити кількість студентів. Так, в 2001 році в КХУ навчалось 75 студентів на стаціонарних програмах. Тоді ж почалось планування будівництва нового будинку. Можливості території дозволяли розмістити біля 200 студентів для стаціонарного навчання при наявності нового учбово-адміністративного будинку. У 1999 році розпочався процес акредитації трьох програм КХУ, який був успішно закінчений у жовтні 2003 р.

У 2001 році відбулися перші зміни в складі керівництва КХУ. Голова опікунської ради Ялошин А.М. залишив свою посаду через стан здоров’я. Його наступником став Кульбич В.К.

У вересні 2003 року голова ВСО ЄХБ Комендант Г. І. назначив на посаду ректора Козубовського В.В., який в 2000 році закінчив пасторську програму в Аппалачинському біблійному коледжі (Арраlасhian Bible College, США). Протягом кількох наступних років була проведена робота для покращення праці університету. Для цього була збільшена кількість співробітників, відредаговані місія та цілі КХУ, посилилась робота над покращенням іміджу університету та розвитком більш тісних взаємовідносин університету з церквами. За три роки були повністю реорганізовані адміністративний та академічний відділи, відновлена робота відділу розвитку тощо.

У лютому 2005 року університет став офіційним партнером фонду Overseas Council International та отримав сертифікат партнерства у місті Осієк (Хорватія).

У липні 2006 року управління ВСЦ ЄХБ запросило Шемчишина В.П., працівника в сфері християнської освіти, зайняти посаду президента КХУ. Чернов С.Г. був назначений на посаду виконавчого директора, який з 2003 року займав посаду першого проректора КХУ. Перед керівництвом університету постали нові завдання: посилити партнерство із західними християнськими організаціями, почати діалог із світськими навчальними закладами, відкрити програми заочного відділення, розвивати світські спеціальності на основі християнського світогляду. Протягом цього часу відбувалась підготовка усіх відділів КХУ для здійснення поставлених задач.

З вересня 2007 року починають діяти три нові програми: «Основи Біблії та богослов’я», 1 рік, стаціонар (сертифікат); «Керівник молодіжного служіння», 2 роки, заочно; «Християнська журналістика», 2 роки, заочно.

З початку вересня 2008 року керівництво ВСЦ ЄХБ запросило Григоренко В.М. зайняти посаду ректора КХУ, а Шемчишина В.П. назначило головою опікунської ради.

На початку 2009 року була розпочата робота над створенням спільних навчальних програм на базі КХУ разом з Віденським міжнародним університетом та Європейським університетом.